Trytech


Prejsť na obsah

Finálne úpravy podláh umývaním, lakovaním, impregnáciou, kryštalizáciouAby podlaha dostala ten správny lesk a nádych, prípadne získala isté fyzikálne vlastnosti ktoré od nej vyžadujeme, je nutná celkom na záver jej finálna úprava.
Medzi finálne úpravy povrchov radíme napríklad kryštalizáciu (leštenie mramorových, travertínových, žulových povrchov pomocou chémie), lakovanie, voskovanie, odstraňovanie olejových škvŕn, umývanie automatmi........

Kryštalizácia - je technologický postup, ktorým dosahujeme vysoký lesk na podlahách, ktoré obsahujú vápenec. Jedná sa napríklad o mramorové, travertínové a terazzo podlahy. Ide tu vlastne o chemickú reakciu vápenca a aktivátora, pri ktorom dochádza k zmene štruktúry kryštálov na povrchu podlahy. Kryštalizácia sa bežne prevádza na novovybrúsených podlahách. Dá sa previesť aj na starších podlahách na oživenie, ak je podlaha v dobrom technickom stave. Ak to teda staršia podlaha dovoľuje, ušetríte nemalé finančné prostriedky tým, že sa nemusí prevádzať jej brúsenie, ale stačí previesť kryštalizáciu. Jedinou nevýhodou je ale ten fakt, že takáto nevybrúsená podlaha nevykazuje taký lesk ako novovybrúsená. Po Kryštalizácii je podlaha krásne lesklá, s tzv "mokrým efektom". Na kryštalizáciu mramoru, terazza, travertínu ....... sa používa ako aktivátor prášok KP 85, alebo KP 92.Terrazzo po brúsení pred kryštalizáciou.Terrazzo po kryštalizácii.Mramorová podlaha pred brúsením a kryštalizáciou.Tá istá mramorová podlaha po brúsení a kryštalizácii.Voskovanie podlahy.

Na voskovanie podláh používame taliansky polymérový vosk RETICOLATA SUPER. Vosk je určený na všetky typy podláh, okrem zapečateného mramoru a drevených podláh. To znamená, že je vhodný na všetky typy podláh z prírodného kameňa, linoleum, marmoleum, atď. Podlaha získa po voskovaní nádherný lesk a je chránená pred vonkajšími vplyvmi.

Výhodou je i to, že sa dá nanášať a ošetrovať aj lokálne a stojí podstatne menej ako porovnateľné vosky iných firiem. Vosk sa dá kedykoľvek odstrániť rozpúšťadlom a čističom v jednom - DC 59.

Cena vosku: 40,50€ s DPH za 5 l balenie.
Výdatnosť 5l balenia je 100 - 150 m2.

Impregnácia - je proces, pri ktorom sa povrch podlahy napustí impregnátorom, aby podlaha spĺňala požadované mechanické a chemické vlastnosti. Prevádzame impregnáciu betónových, mramorových, travertínových, terrazzo a iných podláh. Na impregnáciu používame talianské prostriedky firmy KLINDEX.


Umývanie podláh automatmi.

Výhodou umývania podláh s automatmi, ktoré majú odsávanie je to, že špina, ktorá sa mechanicky uvoľní, nie je zaláčaná späť do podlahy, ako pri obyčajnom umývaní, ale je ihneď odsatá. Pre dokonalé umytie a odsatie podláh používame umývacie automaty firmy OMM. Žiadny povrch pre nie je pre nich problém. Po nasadení vhodného príslušenstva dokážu povrch umývať od najhrubších nečistôt, až dokonalé leštenie podláh.

Vďaka širokému strojovému parku automatov dokážeme zabezpečiť široký okruh zákazok.

Umývacie automaty ponúkame aj na požičanie, či do dlhodobého prenájmu.


Design by Dulák | wirbel@wirbel.sk

Naspäť na obsah | Späť na hlavné menu